29 Kasım 2013 Cuma

Hayattan Alıntılar

BU ÜLKEDE HİÇ BİR ZAMAN ÖNLEM ALINMAZ!!!
DEPREM OLUR ALLAH'TAN, GÖÇÜK OLUR ALLAH'TAN.
MÜHENDİSLİK, TEKNOLOJİ, BİLİM HER ZAMAN ŞEYTAN İŞİDİR!!!
KADINLAR OKUTULMAMALI, ERKEKLER KÖLE GİBİ ÇALIŞMALI, AÇ GÖZLÜLER HEYBESİNİ BİRAZ DAHA DOLDURMALIDIR.

EVET ÖLÜMÜ KABULLENDİK VE ÖLMEKLE TÜKENMEYECEĞİZ!!!!!
BU GÜN HALA ÇALIŞAN MADENCİLER BİR KEZ DAHA ÖLÜMÜ KABULLENDİ!!!
TORPİLİ OLMADIĞI İÇİN DOĞUYA GİDEN ÖĞRETMEN, DOKTOR DA ÖLÜMÜ KABULLENDİ!!!!
PARASI OLMADIĞI İÇİN ASKERE GİDEN GENÇ DE ÖLÜMÜ KABULLENDİ!!!
HER AN DEPREM OLACAĞINI BİLE BİLE YIKIK DÖKÜK EVİNDEN ÇIKAMAYAN FAKİR DE ÖLÜMÜ KABULLENDİ!!!
İHALEDE SİLAH TAŞIMAYAN, DAYISI OLMAYAN, MÜHENDİS, MÜTEAHHİT DE ÖLÜMÜ KABULLENDİ!!!!
DOĞRUYU YAZAN GAZETECİ, EYLEME GİDEN EYLEMCİ DE ÖLÜMÜ KABULLENDİ!!!
ÇOCUK YAŞTA GELİN OLAN KIZDA ÖLÜMÜ KABULLENDİ, TECAVÜZE UĞRAYAN, ŞİDDETE MARUZ KALANDA ÖLÜMÜ KABULLENDİ!!!
BU ÜLKEDE YETİMHANEYE, SIĞINMA EVİNE, MAHPUSA, HUZUR EVİNE, GENEL EVE GİRENDE ÖLÜMÜ KABULLENDİ!!!
Bu yüzden
BAŞIMIZ SAĞ OLSUN DEYİNCE BAŞIMIZ SAĞ OLMAYACAK!!!

Bedava kömüre muhtaç bırakıldığını!!! bile anlamayan cahil insanlar!, 1 çuval kömürü kendine hediye edildi diye mutlu olduğu sürece, Ne YAS bitecek, ne FACİA, ne KATLİAM. Çünkü bugün hala çalışan madenciler, çalıştırılan maden ocakları var. Çünkü doymadı AÇ GÖZLÜLER!!! Bu ülkede hiç bir zaman önlem alınmaz!!! ne göçükten sonra ne depremden sonra ne de sel baskınından sonra. Fakir halktan deprem sigortası, işçi güvenliği sigortası, ölü parası, kefen parası adı altında yine vergi toplanır!!! ve bazı gerizekalılar bu vergi ile yol yapıldı sanır. UCUZ ASFALTLI ALTI BOŞ YOLLAR!!!!! Yol köye yapılmaz, dağa, bayıra yapılmaz... Reklam olsun diye en zengin ve kalabalık nüfuslu yerlere yapılır!!! Hatta öyle ki İstanbul da adım atacak yer kalmaz, tarih katledilir, doğa katledilir yerine yol yapılır ama köyünde su akmayan adam bunu alkışlar!!!
Bu olay, Ağrı ya yapılan hava alanı reklamının Antalya da bir köyde!!! çekilmesi kadar komik olsa da, biz yine duygularımıza yenik düşüp ağladık... Çünkü vicdanlıydık... saftık, temizdik ve yaşamımız boyunca da KALBİMİZİ, bastığımız yeri, hissettiğimiz canı kirletmedik!!!

http://managra.blogspot.com/2013/11/evlilik-asknz-oldurmesin-istiyorsanz.html

Evlilik Aşkınızı Öldürmesin İstiyorsanız Alışveriş Listesi Hazırlamayın

Uzun zamandır "evlilik aşkı öldürür" mü ve bir ilişki acaba nasıl ilk günkü kadar heyecanlı yaşanılabilir? gibi sorulara yanıt olacak uzun uzun bir yazı yazmaktaydım. Fakat değinilmesi gereken o kadar çok konu vardı ki... Bunu anlatabilmek için taaa dünyanın var oluşuna / var oluşumuza kadar uzanmak gerekiyordu. Bu yazıyı tamamlamak için sürekli araştırıyor, evli yada boşanmış çiftlerle sohbetler ediyor öğrendiklerimi kaydediyordum.

Ta ki bir alışveriş listesi hazırlayıp eşime "bunları alır mısın?" diye verdiğim anda aldığım cevaba kadar.
Devamı >>>


"Aşkım eğer evliliğimizin monotonlaşmasını istemiyorsan lütfen bana alışveriş listesi hazırlama"

O an aklımda ard arda ışıklar yandı, işte bütün mesele buydu aslında. Alışveriş listesi hazırlamadan karşılıklı olarak ihtiyaçların karşılanmasıydı bütün sorun. Yani atomu parçalamaya gerek yok tu...

Çünkü erkek tabiatında sürekli ödüllendirilmek ister, eğer eline yapılması gereken herşeyi yazıp verirseniz bu erkek için sadece yapması gereken bir iş bir görev olur. Kafasında sürekli "erkek olduğum için çalışmalıyım eve bakmalıyım" mantığı oluşur ve zamanla da erkekler alışveriş yapmaktan nefret eder. Bunun yerine "eve para bıraktım, sen gider alırsın" demeye başlarlar.

Sizde artık parayı alıp tek başınıza markete, pazara gitmek, eve dönüp onları yerleştirmek ee almışken bir de yemek yapmak... derken hayatınızı kendi elinizle yemek, temizlik, bulaşık üçgeninde sıkıştırmakla monotonlaştırmış olursunuz. Sonra yorgun bir kadın kalır, bi bakarsınız ki kocanız artık dışarıda yemek yiyor, eve geç geliyor, sizi beğenmiyor... Daha detaylara girmeme sanırım gerek yok.

Peki bu en basit ve en zor konunun üstesinden nasıl gelinir?

Ne demiştik? Erkeklerin tabiatında ödüllendirilmek var. Erkek ödüllendirilmek için kadını mutlu etme ihtiyacı duyar. Çünkü ödül aldığında artık hormonları yenilenmiş ve daha fazla kendini bir erkek bir kahraman gibi hissetmeye başlamıştır.

Çevrenize bakın, ne kadar seksi, güzel, hamarat kadınlar var ama zamanı geliyor onlar bile aldatılıyor? Neden çünkü ilk zamanlar yaptığımız o ödüllendirmeyi sonraları bırakıyoruz, sıradanlaştırıyoruz. Ve ne yazık ki erkekler daha çok ödüllendirildikleri, yani kendilerini erkek hissettikleri yerde olmaktan hoşlanıyorlar.

Evet biz aşık kadınlar ne kendimizin nede erkeklerimizin zamanla monotonlaşmasını ve o heyecanlı aşkımızın geçip yerine klasik ev hanımı kostümlerinin giyinildiği ilişkiler - evlilikler istemiyoruz. Bunun için;

Öncelikle şunu unutmayın, ihtiyaçları topluca alsanız da tane tane alsanız da üç aşağı beş yukarı aynı parayı ödüyorsunuz. Evet ev düzeni için bir listeniz olsun ama bunu siz bilin. İnanın her akşam eve dönerken bir şey alıp gelmek insanı daha çok mutlu ediyor. Kaldı ki az sonra yazacağım tüyo ile de büyük alışverişler artık eşinizle beraber gidip güle oynaya zaman geçirdiğiniz faaliyetler olacak.

Diyelim ki eve yoğurt lazım, eşinize söylediniz, aldı, geldi. Geldiğinde onu öyle çok şımartın ki, sanki dünya batıyordu ve bu bir kase yoğurt sayesinde dünya yı kurtardı. O bir kahraman. Evet aynen öyle o bir kahraman, o yoğurt olmasaydı mantı çok kuru kalacaktı, ocakta yemeği bırakıp markete gidemezdiniz, gidip gelseniz çok yorulur, terlerdiniz, zaman kaybederdiniz ve kendinize eşiniz gelene kadar çeki düzen verip "güzelleşemezdiniz". İşte tüm bu sebeplerden ötürü o bir kahraman, ona sarılın öpün, mutlaka teşekküredin, o yoğurdu almasaydı ne kadar zorlanacaktınız sizi nasıl kurtardı bunu ona anlatın. Sakın haaa market poşetini alıp dönüp mutfağa gitmeyin!!

Bu ödüllendirme işinden yorgun argın dönen eşinize çok iyi gelecek. Bir anda tüm yorgunluğunu unutup, bir kahraman edasıyla etrafınızda dolaşmaya başlayacak. Zamanla işten eve dönerken bu kez kendisi sizi arayıp "eve ne lazım?" diye sormaya başlayacaktır.

Tabi her akşam evde bir şey eksik demekte zamanla sıkar:) bu nedenle dengeleri iyi ayarlamak lazım.

Erkek mantığı ödüllendirmeye odaklı olduğu için doğru orantıda çalışır. Yani, bir yoğurt = bir ödül, çok yoğurt = çok ödül. Oysa biz kadınlar için bu; bir çiçek = bir ödül, bir ev = bir ödül eşitliğinde gider. Yani eşiniz ertesi gün de yoğurt alsa gelse siz buna karşılık yine aynı ödüllendirmeyi yapmakta zorlanacaksınız. 

Bu mantığı da öğrendikten sonra sanırım erkekleri hergün bir yoğurt almak yerine sizinle alışverişe geldiklerinde daha da çok ödül alacaklarına ikna etmek veya hissettirmek zor olmasa gerek ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Yine beklerim.