Resim Çalışmalarım


Renklerin Esareti
İstanbul 2014
35x50 Yağlı Boya


Rüzgar
İstanbul 2014
35x50 Akrilik

Safari Hayali
İstanbul 2014
35x90 Akrilik 

Kumsal ve Yıldızlar
İstanbul 2014
25x50 - 35x50 Akrilik ve sim Serbest Stil


Yalnız Kadın
İstanbul 2014
35x50 Akrilik ve sim Serbest Stil

Kompozisyon Çalışmaları


 Karakalem Komposizyon Çalışması ve Yapım Aşamaları


Siyah & Beyaz Toz Pastel

Sanguine Toz Pastel Çalışması

Renkli Toz Pastel


Rüzgar
İstanbul 2013
35x50 Akrilik ve sim Serbest Stil

Bu resmi bu müzik eşliğinde izleyiniz :)) 
http://m.youtube.com/watch?v=PKD99tu55Qk
sanirim 4 aydir fonu hazir olarak bekledikten sonra 15 dakika da modeli tamamlanan tek resmim bu oldu...


Ece'nin Zebrası
İstanbul 2013

İşte buda Ece :)Huzuru bulmak adına, daha refah bir yaşam sürmek, ay sonunu getirmek, eve / işe yetişmek, sevgiliyle - eş ile didişmek, patrona yada çalışma arkadaşına katlanmak, dert dinlemek, faturalar, kira, yollar derken zamana karşı yaşamak için mücadele etmek zorundayız... Bazen hayatın telaşında kaybolup gittiğimizi fark ederiz... İşte o anlarda bazı şeyler vardır, size ait değildir ama yine de size huzur verir. Bu telaşın her insanı olduğu gibi beni de çok strese soktuğunun farkındayım. Bende bundan biraz olsun kurtulmak için beni mutlu eden etkenleri çoğaltıyor ve onlara zaman ayırıyorum. Bu etken bazen bir manzara, bazen bakım yapma, bazen  bir kediyi sevme, bazen bir sohbet, bazen de bir küçük kız çocuğunun neşe ve kaprisin de olabiliyor...

Sudaki Kadın
Genelde resim yaparken, resme zaman gözetmeden ilham geldiği anda başlıyorum, ara veriyorum bir başka zaman fırçayı elime alıyorum ve ara veriyorum ama aklıma hiç aşamaları kaydetmek gelmiyor.
Bu seferki çalışmam da yapım aşamalarını da fotoğraflayarak sunmak istedim.  Fakat yaşam yoğunluğundan, ruhani gelgitlerden kaynaklanan ara vermeler bazen haddini aştı ve o süre içinde çekilen yapım aşaması karelerinin çoğunu yitirdim. Yaklaşık 6 aylık bir çalışmanın eseri olan bu resmin, sadece son 6 aşaması ile beraber burada yayınlamak istedim. Umarım beğenirsiniz.


Tabi burada samimi bir itiraf da bulunmalıyım ki, henüz amatör bir ressamım, çalışmalarımı genelde hoşuma giden resimlerden esinlenerek yapıyorum. Ne yalan söyleyeyim burada kullandığım resimde ünlü bir modele ait. Kişilere ve işlerine duyduğum saygıdan sadece anatomi duruşunu taklit ediyorum fakat yüz hatları tamamen fırça ve kalem izleri kullanılarak kendi yaptığım ifade verilmiş yüzlerdir.


      

Burada suya aşık bir kadını ifade etmek istedim, vücudunda ise daha önceki çalışmam OKYANUS ve MERCANLAR da kullandığım desenleri kullandım. Çünkü, vücudunuza değen yumuşak dalgalar sizi, doğa ile bütünleştiren, huzur veren, serinlik veren eşsiz bir tat bırakır teninizde.


Sonuç olarak resme başladığınız andan bitireceğiniz zamana kadar tüm ruh halleriniz tuvale yansıyor. Bu tip, uzun süreceğini düşündüğünüz çalışmalarda, resmin aynı duygu yoğunluğunda tamamlanabilmesi için çalıştığınız ortamın, ışığın hatta dinlediğiniz müziğin bile aynı olması gerekir. 
Açıklamak gerekirse hüzünle ele aldığınız bir resme neşeli olduğunuz günler de devam etmek isteseniz, yeniden o hüznü yakalamak zorundasınız....

 Sudaki Kadın
2013 İstanbul


Koşan At
2009 AnkaraBaykuş
2009 Ankara


Cizre Ejderleri
2013 İstanbul

Fizikçi ve Makine mucidi “Ebul-iz İsmail Bin Rezzez El Cezeri” tarafından XII. Yüzyılda kazıma tekniği ile tunçtan Cizre Ulu Camii iç kapısının tokmakları olarak yapılmıştır. Sfenks ejderler badem gözlü sivri kulaklı kanatlı yaratıklara benzetilmiş ve birbirlerinin kanatlarını ısırır şekilde yapılmışlardır. Gövdeleri yılan derisine benzetilmiştir.

Ejderlerden biri Dicle diğeri Fırat nehrini ortadaki arslan başı Cizre insanını alt bölümdeki kartallar ise savaş gücünü simgeler.

Cizre Ejderleri Ulu Camii kapısında kapı tokmağı şeklinde sağlı ve sollu olmak üzere iki adet iken, Ejderlerden bir tanesi 1969 yılında Danimarka’ya kaçırılmış olup diğeri ise İstanbul Türk İslam Eserleri Müzesinde sergilenmektedir. OKYANUS ve MERCANLAR
2012 / 2013 İstanbul

DENİZLERDE YAŞANAN ÇEVRE KİRLİĞİ ve BUNA BAĞLI OLARAK MERCAN REZERVLERİNİN YOK OLMAYA BAŞLAMASINA YÖNELİK BİR TEPKİDİR BU RESİM. “biz büydük ve kirlendi dünya” dercesine, RENGÂRENK SONSUZLUK SİMGELERİ İLE BEZENMİŞ, YİNE RENGÂRENK MERCANLAR VE BARINDIRDIKLARI CANLILAR SİMGELEŞTİRİLEREK AKRİLİK BOYA ile 50x70 tuval DESEN OLARAK ÇALIŞILMIŞTIR.
SONSUZA KADAR YAŞAMALARI DİLEĞİ İLE…

LeoLove
2009 Ankara

TEŞT (Büyük Metal Leğen:)
2012 Ankara


 
Tiger
2011 Ankara


   
Love
2011 Ankara

4 yorum:

 1. Muhteşemler canım benim harika yapmışsın

  YanıtlaSil
 2. Harika olmuş. Eline sağlık tatlım. Süpersin.

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel yapmışsın. Eline sağlık.

  YanıtlaSil
 4. Bu yetenek kesfedilmeli... Ellerine sağlık...

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Yine beklerim.